PARTNEREM PROJEKTU JEST

23-300, Janów Lubelski
Szklarnia

Miejsce spotkania

Kliknij aby zobaczyć na mapie.

Wypełniając ten formularz zgłaszasz chęć uczestnictwa w trekkingu z Nelą w Lubelskich Lasach Janowskich (pamiętaj, że wysłanie formularza zgłoszeniowego nie oznacza rezerwacji miejsca. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową).

Uwaga: aktualnie mamy bardzo dużo zgłoszeń. Możesz się zgłosić na listę rezerwową wypełniając poniższy formularz.

Zapraszamy na wspólny trekking z Nelą Małą Reporterką organizowany przez Fundację Neli po Lasach Janowskich ❤
Już 10 września wyruszymy razem na trekking przyrodniczy z Nelą Małą Reporterką i miejscowymi przyrodnikami, aby odkrywać i podziwiać piękno Lasów Janowskich 🙂
Kogo możemy spotkać?
Czarnego bociana, bielika, czerwończyka nieparka, dzięcioła czarnego i zielonosiwego, gacka brunatnego, a nawet rysia 🙂. Będzie można też podziwiać koniki biłgorajskie (na terenie Lasów Janowskich znajduje się także jedyna w Polsce ostoja tych zwierząt).
TERMIN I MIEJSCE
1. Termin: 10 września 2022 r. start o godzinie 11:00.
2. Miejsce: Ostoja konika biłgorajskiego, Szklarnia, Lasy Janowskie.
OGÓLNY PLAN
1. Część wydarzenia będzie stanowić około 2 godzinny trekking (łącznie z przystankami) po kompleksie leśnym Lasy Janowskie. W trakcie trekkingu uczestnicy będą mogli podziwiać bogactwo przyrodnicze Lubelszczyzny. Podczas trekkingu przewidziane będą przystanki, podczas których prowadzący będą opowiadać uczestnikom o specyfice przyrodniczej regionu.
2. Kolejną część wydarzenia stanowi miniwykład dla dzieci z udziałem przyrodników oraz Neli Małej Reporterki. Przedmiotem wykładu będzie przedstawienie ptaków jakie możemy spotkać w strefach ochronnych wokół obszaru Lasów Janowskich. Ta część wydarzenia będzie się odbywać w specjalnie przygotowanym namiocie. Dzieci będą miały zapewnione krzesła, stoliki, poczęstunek. Wykład będzie trwał około dwóch godzin (wraz z częścią ćwiczeniową, aktywizującą uczestników miniwykładu).
3. Fundacja dokładny plan i harmonogram wydarzenia ze względów organizacyjnych poda w późniejszym terminie. Kolejność aktywności może ulec zmianie.

REJESTRACJA
1. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się poniżej.
2. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 05.09.2022 (poniedziałek) do godz. 15:00, jednak organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia zgłoszeń w przypadku wyczerpania limitu miejsc. Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca, a organizator celem potwierdzenia rezerwacji wyśle zgłaszającemu osobną wiadomość e-mail.
3. Wstęp, udział w trekkingu, miniwykładzie są wolne i bezpłatne.
4. W przypadku osób niepełnoletnich, obowiązkowa jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.
5. Wysłanie zgłoszenia jest tożsame z akceptacją regulaminu znajdującego się pod formularzem zgłoszeniowym.
Z uwagi na konieczność tworzenia grup trekkingowych – liczba miejsc może być ograniczona, więc prosimy o zapisy przez formularz 🙂
Wstęp wolny, bezpłatny. Do zobaczenia!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Aktualnie tworzone są grupy trekkingowe z przewodnikami na podstawie już dokonanych zgłoszeń. Możesz wysłać zgłoszenie do GRUPY REZERWOWEJ korzystając z poniższego formularza.
O utworzeniu grup rezerwowych będziemy informować w osobnych mailach, jeżeli liczba przewodników nam na to pozwoli.

Drodzy Przyrodnicy i Przyrodniczki,

cieszymy się, że mimo kapryśnej pogody przybyliście tak licznie do Ostoi Konika Biłgorajskiego i odkrywaliście razem z nami bogactwo Lasów Janowskich! Wasze zaangażowanie i postawa Leśnych Przyjaciół jest godna naśladowania! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pięknego dnia 🙂

Posłuchaj dźwięków ptaków.