WITAMY

NA STRONIE THE ADVENTURE STARTS HERE FOUNDATION,
ORGANIZACJI NON-PROFIT, ZAŁOŻONEJ PRZEZ PODRÓŻNICZKĘ I PISARKĘ DZIECIĘCĄ NELĘ MAŁĄ REPORTERKĘ

Zapraszamy do śledzenia bieżących akcji i wydarzeń

PRZYRODNICZY TREKKING NA LUBELSZCZYŹNIE Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ

GDZIE ZNAJDUJĄ SIĘ LASY JANOWSKIE? Lasy Janowskie to duży kompleks leśny znajdujący się w zachodniej części Puszczy Solskiej, która zajmuje południe województwa lubelskiego. Lasy Janowskie znajdują się więc na Lubelszczyźnie, jednak ich niewielka część obejmuje także województwo podkarpackie. Dokładne położenie tego kompleksu leśnego przypada na powiaty: janowski, stalowowolski, niżański i biłgorajski. Rozległy pas zieleni ciągnie się między Doliną Sanu na południu a Wzniesieniami Urzędowskimi oraz Roztoczem Zachodnim na północy.

ROLA PSZCZÓŁ W ŚRODOWISKU NATURALNYM – KONKURS – OBSERWUJ I NAGRYWAJ OWADY!

Pszczoły towarzyszyły człowiekowi od początku jego istnienia. Prapszczoła żyła już w czasach dinozaurów, a jej gatunek przetrwał liczne kataklizmy. Dziś niestety jej dalsze istnienie stoi pod znakiem zapytania. W Chinach są już obszary, na których nie ma pszczoły, a ludzie muszą ręcznie zapylać kwiaty, aby mieć owoce. Czy taką przyszłość chcemy? Czy pszczoła ma zniknąć z naszej planety?

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONFERENCJI „PSZCZOŁA MIODNA A ŚRODOWISKO NATURALNE”

zorganizowanej przez fundację Neli Małej Reporterki „The Adventure starts Here Foundation” w związku z realizacją przez fundację zadania publicznego Kampania edukacyjna rola pszczoły miodnej na terenie województwa podlaskiego. Działanie było współfinansowane ze środków budżetu województwa podlaskiego. Szczególne podziękowania dla Marszałka Województwa Podlaskiego, Wicemarszałka, Władz Miasta Białystok, Władz Uniwersytetu w Białymstoku, Dziekana Wydziału Biologii, Prelegentów, Miłośników Przyrody, Pszczół, Praktyków, Rodziców oraz Dzieci, dzięki którym przekaz o potrzebie ochrony pszczoły miodnej będzie trwał dalej w kolejnych pokoleniach.

PROJEKT
„MALI PRZYJACIELE”- HUMANITARNE TRAKTOWANIE ZWIERZĄT – SPOT EDUKACYJNY 

jako fundacja The Adventure starts Here Foundation realizujemy projekt pn. „Mali Przyjaciele”, w którym od kilku miesięcy, wraz z jego uczestnikami, poruszamy temat humanitarnego traktowania zwierząt, odpowiedzialnej i właściwej opieki nad zwierzętami, szczególnie domowymi.
Dziś zapraszamy Was do włączenia się w kampanię społeczną, która będzie początkiem zmian na lepsze! Wraz z dziećmi i młodzieżą z mazowieckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych stworzyliśmy spot edukacyjny, w którym znajdziecie najważniejsze zasady, sposoby opieki oraz właściwe zachowania wobec naszych Małych Przyjaciół. Zapraszamy do oglądania!

Projekt realizuje fundacja Neli – The Adventure starts Here Foundation. Zadanie publiczne pn. Mali Przyjaciele jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

MISJA RATUNKOWA NELI W AUSTRALII

Nela Mała Reporterka w lutym 2020 roku wyruszyła na pomoc zwierzętom Australii, które ucierpiały wskutek pożarów buszu. Nela ratowała koale, kolczatki i kangury, które znajdowały schronienia w szpitalach dla dzikich zwierząt. Swoją relację z misji ratunkowej opisała w najnowszej książce dla dzieci Nela na Wyspie Kangura, której premiera jest zaplanowana na 20 maja 2020. Działalność Neli docenił Ambasador Australii w Polsce, który napisał następujący wstęp do jej książki:     

     „Tak, jak to Nela odkryła podczas swojej ostatniej przygody – Australia jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia.
Australijczycy są bardzo wdzięczni za wszystkie wyrazy sympatii i wsparcia ze strony polskich dzieci oraz życzenia odbudowy pięknych miejsc
po pożarach z przełomu 2019/2020 – takich jak Wyspa Kangura.”

Lloyd Brodrick
Ambasador Australii w Polsce

STACJA BADAWCZA NA KOSTARYCE

Cały czas trwają prace nad powstaniem pierwszej stacji badawczej dla dzieci i młodzieży w dżungli. Planowane miejsce otwarcia bazy – Kostaryka. Do bazy badawczej będą zapraszane dzieci i młodzież, jak również naukowcy, badacze i weterynarze, którzy razem staną się obserwatorami przyrody. Jednym z założeń projektu,  jest połączenie postrzegania świata oczami dzieci
oraz ich świeżego spojrzenia na otaczającą nas przyrodę, ze światem nauki, w którym 
tak często brakuje pierwiastka dziecięcego spojrzenia. 

Zapraszamy do współpracy naukowców, weterynarzy, badaczy, odkrywców i wszelkich pasjonatów przyrody.

Uwielbiamy dzielić się nauką.

Udało się! 

Z inicjatywy Fundacji oraz Neli Małej Reporterki, 2 czerwca został ogłoszony Dniem Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych oraz oficjalnie wprowadzony do kalendarza.

Pierwszy raz będziemy świętować ten dzień 2 czerwca 2020 roku. Przyłącz się w szerzeniu wiedzy o pierwszej pomocy dla zwierząt!

#Usta-Pysk #PrzedWeterynarzem #PierwszaPomocNeli #2Czerwca #PierwszaPomocDlaZwierząt

KILKA SŁÓW OD NELI

Cześć! Tu Nela. Podróżując po świecie odkryłam niesamowicie piękne miejsca, widziałam cudowne zwierzęta i poznałam dalekie kultury, mity i legendy. Byłam w ponad pięćdziesięciu krajach na siedmiu kontynentach.

Przemierzając świat dotarłam w dalekie zakątki kuli ziemskiej – przez mroźną Antarktydę, gdzie nurkowałam w lodowatej, morskiej wodzie i obserwowałam podwodne życie, po pustynie solne Boliwii i borneańską dżunglę zamieszkaną przez potomków łowców głów.

Każde miejsce jest piękne, wyjątkowe, opowiadające inną historię i każde miejsce skrywa różne tajemnice. Właśnie te tajemnice próbuję odkryć i opowiedzieć o nich dzieciom w moich książkach oraz filmach.

Aby chronić te wszystkie wartości, pomagać dzieciom i młodzieży poznawać świat, odkrywać nieznane, dokonywać przełomów naukowych, dbać o przyrodę i leczyć zwierzęta postanowiłam założyć fundację.

Nazywa się THE ADVENTURE STARTS HERE FOUNDATION.

Nasze cele fundacyjne są bardzo szerokie i są przede wszystkim skierowane do dzieci i młodzieży, abyśmy mogli działać razem i wspólnie realizować misje naukowo-przyrodniczo-badawcze.

Dziękuję, że jesteś ze mną.

Nela